PARVIFLORA
PORTFOLIO FLORYSTYCZNE
M. Lasockiej
2008 - 2023
Szczęśliwe kwiaty mogą patrzeć śmiele
I składać życzeń utajonych wiele,
I śnić o szczęściu jeden dzień słoneczny...
Zanim z tęsknoty uwiędną serdecznej.

ZIMOWY BUKIET ŚLUBNY

Czas adwentu to czas wyciszenia, spokoju, wyczekiwania. Przychodzi zawsze u progu zimy i opuszcza ją, kiedy ta trwa w najlepsze. Wraz z jego odejściem przychodzą święta Bożego Narodzenia i tuż za nimi karnawał. Choć za oknem biało i mróz szczypie w nosy – moc gorących serc gotuje się do złożenia przysięgi miłości. Rusza pierwsza lawina ślubów i wesel!Białe suknie ślubne pokryte skrzącymi się jak kryształki lodu cyrkoniami, czarne jak węgielkowe guziki bałwana garnitury, a po środku feeria barw, zapachów i kształtów – zimowych bukietów ślubnych!
Jaki powinien być zimowy bukiet ślubny? Przede wszystkim dopasowany, idealnie skrojony i uszyty na miarę dla konkretnej Panny Młodej. Powinien być jak z bajki, którego sam Kopciuszek by się nie powstydził, który zaczarowałby Alicję, który podkreśliłby pergaminowe lico Królewny Śnieżki, na widok którego Syrenka Ariel straciłaby głos, który… został wyśniony i wymarzony!Zimowy sezon florystyczny jest bajkowy, króluje blask kryształków i bogactwo kwiatów, a wszystko w kolorach pawich piór i ich odcieni. Takie są tegoroczne zimowe trendy. A czerwień? Ta pomidorowa, karmazynowa, krwista, bordowa… Jest! Objawia się w ponadczasowej czerwonej róży, która latem w towarzystwie soczystych oranży, gorących żółcieni i energetycznych amarantów podkreśla żar kochanków stających na ślubnym kobiercu. A zimą? Zimą róża najlepiej wygląda sama… Jedna może stanowić niknącą przeciwwagę do pozostałego ślubnego anturażu, to choć w grupie – i tak będzie królować, jak to ona… Nawet wtedy, gdy zrodzi się z niej rozamelia, czyli nietypowy bukiet sprawiający wrażenie, jakoby jeden kwiat został uroczyście ozdobiony. Dziesiątki pojedynczych płatków tworzą niesamowicie cudowną i idealną całość, którą podkreśla równie wyszukana kryza i dodatki. Kryształowe czy perłowe? Skoro zima, to kryształy – bo śnieg, bo lód, bo skrzenie… Ale perły również – bo róże, bo blask, bo szyk i elegancja, bo łzy…? Łzy szczęścia! Tylko i wyłącznie łzy niegasnącego szczęścia, które w tym najważniejszym, pierwszym dniu wspólnego życia dwoje ludzi związując na zawsze swoje losy mnożą je na potęgę jednocześnie dzieląc między sobą! Do tego seksowne i uwodzicielskie koronki, plecionki i… Ogranicza nas jedynie wyobraźnia!W całej tej przedślubnej gonitwie przygotowań nie są tak naprawdę najważniejsze obowiązujące trendy, moda czy obyczaje… Najważniejszy jest powód, który doprowadził dwoje ludzi do tego momentu, w którym zaczynają zapadać pierwsze wspólne decyzje. Miłość… I tego Wam życzę z całego serca!


Tekst: Magda Lasocka, Pracownia Florystyczna PARVIFLORA

Produkcja i pomysł sesji zdjęciowej: Zespół slubnesos.pl
Realizacja sesji zdjęciowej: Zespół slubnesos.pl
Fotografie: Arkadiusz Urbański - Twisted Image
Suknie ślubne: Salon Mody Rosado, ul. Wschodnia 55
Makijaż: Studio Laurell - Iza Makówka
Bukiet ślubny: Pracownia Florystyczna "Parviflora" Łódź
Zaproszenia, winietki, numerek stołu: Mural - Studio projektowania i dekoracji artystycznej
Buty: Salon Benetton - Manufaktura Łódź
Miejsce wykonania sesji: Salone Home&You - Manufaktura Łódź
Modelka: Aleksandra Piechota DPM Agency

Wszelkie prawa zastrzeżone. Treści i zdjęcia są własnością autora niniejszej strony. Jakiekolwiek ich kopiowanie bez jego zgody jest złamaniem prawa. Za każde użycie zdjęć będzie wystawiana faktura VAT.