PARVIFLORA
PORTFOLIO FLORYSTYCZNE
M. Lasockiej
2008 - 2023
Szczęśliwe kwiaty mogą patrzeć śmiele
I składać życzeń utajonych wiele,
I śnić o szczęściu jeden dzień słoneczny...
Zanim z tęsknoty uwiędną serdecznej.

ŚLUB W WIELKIM MIEŚCIE

Pomysłodawczynie ŚLUBU W WIELKIM MIEŚCIE, panie Anna Lewandowska i Małgorzata Sankowska (portal Ślubne SOS) - zainspirowały się filmowym hitem "Seks w wielkim mieście" i postanowiły stworzyć wyjątkową sesję zdjęciową, w której główne role zagrały 4 koleżanki. W rolę miasta wcieliła się Łódź.

Zadbałyśmy o to, by każda z modelek miała swój bukiet ślubny, specjalnie dopasowany do jej kreacji. Powstał niezwykły retro - toczek, pleciona aluskowa kropla, kula z nietypowym uchwytem w formie pierścienia oraz wachlarz. tym samym udowadniamy, że bukiet ślubny wcale nie musi mieć formy klasycznego biedermeiera (czyli kulki) a może fantastycznie podkreślić stylizację Panny Młodej i być jednocześnie ciekawym.

Toczek charakteryzuje się tym, że posiada "bok". Z wyglądu może wręcz kojarzyć się z pudełkiem z rączką. Wszystkie kwiaty zwrócone są ku górze, w tym samym kierunku, ciasno ułożone, jeden obok drugiego. Minimalne zdobienie podkreśli jego i tak już dość mocno zarysowany charakter. Tego typu bukiet na pewno będzie pasował Pannie Młodej, której suknia ślubna uszyta jest lub zdobiona w stylu Vintage (Retro). Skoro, drogie Retro- Panny Młode odważyłyście się na nietypową suknię - dopełnijcie wizerunek bukietem w formie toczka!


Kropla, a w zasadzie "odwrócona kropla" to jeden z popularniejszych kształtów bukietów ślubnych, chętnie wybierany przez romantyczne Panny Młode. Zalecany dla pani, której suknia ślubna ma mało lub wcale nie zdobioną spódnicę a dość rozbudowany w elementy dekoracyjne gorset. Taki bukiet optycznie wydłuża sylwetkę jednocześnie zbliżając jej kształt do tak upragnionej przez większość z nas - klepsydry. Odwrócone krople mogą być mniej lub bardziej zwarte. Na potrzeby tej sesji zdjęciowej stworzyłyśmy kroplę ażurową; podstawą tego bukietu była plecionka z niebieskiego, miękkiego i lekkiego drutu aluminiowego. "Alukiet" - jak nazywamy nasze bukiety oparte na aluminiowych plecionkach - jest lekki nie tylko fizycznie, ale również optycznie, dodaje lekkości, doskonale komponuje się z haftami i gipiurami zdobiącymi suknię ślubną. Nie zawsze ma formę kropli - ale kształt jest indywidualnie dobierany dla każdej naszej Panny Młodej.


Kula z pierścieniem jest dość awangardowym bukietem  ślubnym, nie każda nawet ta odważna Panna Młoda się na niego decyduje. Dlaczego? Pomimo tego, że bukiet prezentuje się naprawdę świetnie - Panie obawiają się przede wszystkim niewygody jego trzymania. Zapewniamy, że taki bukiet trzyma się świetnie, a pierścień umocowany pod kulą zapewnia pewny jego chwyt od dołu (a jeśli konstrukcja na to pozwala - można trzymać kulę za pierścień od góry). Nasza kula ze zdjęcia poniżej jest bardzo lekka fizycznie, a dzięki pastelowemu odcieniowi różu - bardzo dziewczęca. Co nie oznacza, że nie pasuje do mocniejszej w wyrazie stylizacji - zupełnie tak, jak to zostało zaprezentowane podczas rzeczonej sesji zdjęciowej. Kulę najczęściej zdobi się tasiemkami lub kwiatowymi girlandami, dzięki czemu zwarta forma zyskuje na lekkości. Tego typu bukiet pasuje do Panny Młodej ubranej np. w suknię typu "Princess", jak również w suknię o kroju syreny. Raczej dla drobnej i smukłej Panny Młodej, by Pani o nieco bardziej obfitych kształtach nie dokładać kolejnych krągłości.


Przy okazji opisywania powyższego bukietu chciałabym wyjaśnić dość sporną kwestię dotyczącą wygody trzymania bukietu ślubnego. Który bukiet ślubny jest najwygodniejszy do trzymania? ŻADEN! Każdy bukiet, niezależnie od tego, w jakiej pozycji trzymany - wygodnym na dłuższą metę nie jest; trzymanie czegokolwiek w ręku wywołuje jej nienaturalne położenie względem ciała. Zatem - jeśli któraś z naszych Czytelniczek waha się, który bukiet wybrać a bierze pod uwagę wygodę jego trzymania - niech śmiało wybierze ten, który jej się po prostu podoba!

Wachlarz zawsze kojarzy nam się z Hiszpanią, dlatego doskonale tak ukształtowany bukiet ślubny pasuje do sukni w typie "Espania" czy "Flamenco", zarówno w przypadku długiej jak i krótkiej spódnicy. Poza tym odzwierciedla gorący, śródziemnomorski temperament, a jeśli dodatkowo to wszystko podkreślone jest ciepłym kolorem kwiatów - mamy piękny obraz przywołujący wspomnienie wakacji spędzonych na południu Europy! Nasz sesyjny wachlarz został stworzony od podstaw; własnoręcznie upleciona i udekorowana, lekka konstrukcja podtrzymująca kwiaty. Jeden z oryginalniejszych bukietów ślubnych, ciekawy i niepowtarzalny!


A tak prezentują się nasze bukiety trzymane przez Panny Młode:
Więcej o sesji można poczytać TUTAj i TUTAJ, a o każdej stylizacji z osobna TUTAJ, TUTAJ, TUTAJ i TUTAJ.

 

Tekst: Magda Lasocka, Pracownia Florystyczna PARVIFLORA

Produkcja i pomysł sesji zdjęciowej: Zespół www.slubnesos.pl
Realizacja sesji zdjęciowej: Zespół www.slubnesos.pl
Fotografie: Jakub Kaliszczyk Just4fun Productions
Suknie ślubne: Salon Mody Ślubnej Najna Łódź, ul. Jaracza 6
Makijaż i fryzury: Studio Laurell Łódź
Bukiety ślubne: Pracownia Florystyczna "PARVIFLORA" Łódź
Miejsce wykonania sesji: Miasto Łódź
Modelka: Aleksandra Kudra, Ewa Sasin, Karolina Skonieczna, Małgorzata Sankowska  DPM Agency


Wszelkie prawa zastrzeżone. Treści i zdjęcia są własnością autora niniejszej strony. Jakiekolwiek ich kopiowanie bez jego zgody jest złamaniem prawa. Za każde użycie zdjęć będzie wystawiana faktura VAT.