PARVIFLORA
PORTFOLIO FLORYSTYCZNE
M. Lasockiej
2008 - 2023
Szczęśliwe kwiaty mogą patrzeć śmiele
I składać życzeń utajonych wiele,
I śnić o szczęściu jeden dzień słoneczny...
Zanim z tęsknoty uwiędną serdecznej.

LATA DWUDZIESTE, LATA TRZYDZIESTE

Styl RETRO nadal jest dość popularny w stylizacjach ślubnych. Nasza sentymentalna podróż zaczyna się w latach dwudziestych ubiegłego wieku, a przejawia się w bukietach o prostej formie,ciekawych kształtem i kolorem kwiatach, oraz klasycznych dodatkach.

Pierwszy z naszych RETRObukietów swoim krojem nawiązuje do popularnych ówcześnie w sukniach ślubnych poziomych cięć i falban. Kształtem przypomina przeciwsłoneczną parasolkę, która była częstym rekwizytem damy żyjącej u progu XX wieku. Kolorystyka: biele, żółcienie i oranże - okraszone zdecydowaną zielenią. I perły, jakże dostojne!

 

Kolejny bukiet w stylu retro jest w zdecydowanie ciemniejszych kolorach. Klasyczna kulka wydłużona trawą i ozdobiona piórkami, dzięki którym nabrała nieco lekkości pomimo zdecydowanej formy. Zdobienie to oczywiście perły.

 

Ach, te perły! Jakże niegdyś pożądane! I wysoko cenione w stylizacjach ślubnych; dziś wiele przyszłych Panien Młodych unika biżuterii z perłami twierdząc, że przynoszą nieszczęście... Jak to jest naprawdę z tymi perłami? Mówi się, że perły to łzy... Owszem, ale... łzy szczęścia! Poza tym w mitologicznej Grecji perły były symbolem Afrodyty, bogini piękna; symbolizowały kobiecość, piękno, czystość, bogactwo i szczęścia właśnie! Zatem niesłusznie dziś się sądzi, iż perły przynoszą pecha i szczególnie w dniu ślubu należałoby ich unikać jak ognia!

Poza tym... perły są po prostu cudowną ozdobą bukietu ślubnego; Z pozoru prosty bukiet ułożony z białego goździka ozdobionego białymi drobnymi kwiatami hiacynta - ubrany w sznury pereł wygląda niesamowicie dostojnie i elegancko. Z każdą minutą powstawania - ten bukiet urzekał nas coraz bardziej i zdecydowanie należy do naszych ulubionych bukietów ślubnych. Proszę tylko spojrzeć, jak cudownie perły uzupełniają RETROstylizację Panny Młodej.

 

Powyższe bukiety z powodzeniem można dopasować do współczesnych stylizacji ślubnych. O ile pierwszy bukiet może wydawać się dość ekstrawagancki, o tyle bukiet drugi, a zwłaszcza trzeci - można dopasować do wielu dzisiejszych sukien ślubnych.

 

Drogie Panie - gorąco zachęcam do powrotów w wiek XX i do polubienia pereł. Warto pokusić się w Tym Dniu o oryginalność!

 

Tekst: Magda Lasocka, Pracownia Florystyczna PARVIFLORA

Produkcja i pomysł sesji zdjęciowej: Zespół www.slubnesos.pl
Realizacja sesji zdjęciowej: Zespół www.slubnesos.pl
Fotografie: Weronika Jakubowska
Suknie ślubne,i biżuteria i dodatki: Salon Mody Ślubnej Najna Łódź, ul. Jaracza 6
Makijaż i fryzury: Studio Laurell Łódź
Bukiety ślubne: Pracownia Florystyczna "PARVIFLORA" Łódź
Miejsce wykonania sesji: Klub SCENOGRAFIA Łódź
Modelka: Karolina Jaśkiewicz DPM Agency


Wszelkie prawa zastrzeżone. Treści i zdjęcia są własnością autora niniejszej strony. Jakiekolwiek ich kopiowanie bez jego zgody jest złamaniem prawa. Za każde użycie zdjęć będzie wystawiana faktura VAT.